Kosmetyki

Pokrzywa dla zdrowych i pięknych włosów

Piękne włosy to wyjątkowa ozdoba każdej z nas. Niestety, niewłaściwa pielęgnacja włosów może sprawić, że nasze włosy staną się matowe i słabe. Co można zrobić, by poprawić ich wygląd? Jak wzmocnić włosy, a jednocześnie rozwiązać problemy z łupieżem?

To proste – wystarczy sięgnąć po pokrzywę. Pokrzywa: jakie składniki decydują o jej mocy? Pokrzywa to popularna roślina lecznicza, znana i ceniona jako dodatek do wielu potraw oraz cenny składnik wielu leczniczych kuracji. O leczniczej mocy tej rośliny decyduje jej skład, a przede wszystkim fakt, iż w roślinie tej można znaleźć spore ilości witaminy A oraz witamin a grupy B. Nie brak też w pokrzywie cennych dla zdrowia minerałów oraz mikroelementów, dzięki którym świetnie sprawdza się ona jako naturalny lek na wiele problemów związanych z trawieniem.

Pokrzywa i jej kosmetyczne właściwości

Pokrzywa

Z pokrzywy można też korzystać w walce z licznymi schorzeniami skóry. Roślina ta świetnie radzi sobie w walce z bakteriami, nic więc dziwnego, że bywa stosowana jako środek na trądzik oraz różnego rodzaju stany zapalne. Bakteriobójcze właściwości pokrzywy sprawiają, że jest ona stosowana również przy problemach związanych ze skóra głowy. Efekt? Napar z pokrzywy to jeden z najlepszych środków na łupież, który jest jednym z najbardziej uciążliwych problemów związanych z włosami i ich wyglądem. Zabiegi, w których główną rolę odgrywają płukanki z pokrzywy, poprawiają też ukrwienie skóry głowy i sprawiają, że cebulki włosów są skuteczniej pobudzane do wzrostu.

Dzięki temu pokrzywa stała się jednym z najcenniejszych sojuszników dla tych osób, które mają problemy z wypadającymi włosami lub chcą skutecznie przyspieszyć ich porost. By móc się cieszyć pięknymi włosami, nie musimy wydawać majątku na drogie kosmetyki. Wystarczy mądrze korzystać z darów natury, dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziemy się uciążliwych problemów związanych z wyglądem włosów oraz stanem skóry głowy.

No Comments

    Leave a Reply