Uroda

Ciemne plamy na twarzy: jak się ich pozbyć?

Ciemne plamy na twarzy mogą się pojawić pod wpływem wielu czynników. W niektórych przypadkach głównymi sprawcami problemów okazują się hormony, bywa i tak, że przebarwienia skóry pojawiają się jako efekt działalności słońca. Stres, zanieczyszczone powietrze, obecność wielu toksyn w naszym otoczeniu – wszystko to może sprawić, iż wygląd naszej skóry przestanie zachwycać.

Co możemy zrobić, by poprawić jej koloryt i pozbyć się ciemnych plam?

Można postawić na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, można też skorzystać z kilku prostych kuracji domowych. Z jakiego wsparcia warto skorzystać? W walce z ciemnymi plamami na twarzy pomocne będą naturalne kosmetyki, przygotowane z takich składników, jak marchew oraz jogurt. Marchew to warzywo pełne przeciwutleniaczy oraz pigmentów, dzięki którym ciemne plamy na twarzy stają się mniej widoczne. Jogurt pozwala z kolei utrzymać prawidłowe pH skóry, z kolei dzięki zawartości kwasu mlekowego, może skutecznie rozjaśniać skórę.

Przebarwienia skóry pomogą też zredukować te zabiegi kosmetyczne, w których główną rolę odegra olej kokosowy, połączony ze skórą z pomarańczy. W skórce pomarańczy znajdują się przede wszystkim olejki eteryczne, które mają zbawienny wpływ na skórę dotkniętą przebarwieniami. Jeśli ten naturalny kosmetyk zostanie połączony z olejem kokosowym, nasza skóra będzie mogła otrzymać dodatkową porcję przeciwutleniaczy oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Naturalne kosmetyki o dużej skuteczności, których głównym celem będzie usuwanie ciemnych plam z twarzy, mogą też powstać z połączenia miodu oraz kurkumy. Miód nawilża i skutecznie pomaga nam chronić skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Kurkuma dodatkowo wzmacnia właściwości miodu, zatem naturalne kosmetyki, powstające z tych składników, będą miały na naszą skórę i jej koloryt bardzo dobry wpływ.

No Comments

    Leave a Reply